Z ostatniej chwili
Sławomir Klocek kolejnym kandydatem

Sławomir Klocek kolejnym kandydatem

Znamy kolejnego kandydata na burmistrza. To Sławomir Klocek – obecny radny powiatowy  i Burmistrz Tłuszcza w latach 1998-2002. To na razie informacja nieoficjalna, ale sam kandydat jej nie dementuje.

Co ciekawe Sławomir Klocek, będący reprezentantem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej wystartuje prawdopodobnie z komitetu połączonych sił Stowarzyszenia „Jeden Powiat” i Centrum Samorządowego „Nasza Gmina” (osoby związane z PSL). Kandydat ma mieć poparcie PO.

Sławomir Klocek będzie też startował do Rady Powiatu Wołomińskiego z pierwszego miejsca listy tegoż komitetu. Powyższe jest zapewne efektem ubocznym zmian w okręgach wyborczych w wyborach do Rady Powiatu. Wcześniej z naszej gminy wybieraliśmy trzech radnych powiatowych. Obecnie wybieramy czterech reprezentantów gmin Tłuszcz, Jadów i Strachówka. Oznacza to, że Tłuszcz może zamiast trzech gwarantowanych radnych wprowadzić do Rady Powiatu tylko dwóch. Obecni radni to: Mariusz Dembiński (startował z SKW, obecnie Wspólnota Samorządowa), Janusz Tomasz Czarnogórski (Prawo i Sprawiedliwość) i Sławomir Klocek (Platforma Obywatelska). Każdy z nich chciałby utrzymać mandat.

Nieoficjalnie mówi się, że powiatowa lista Wspólnoty Samorządowej zostanie zasilona przez wójtów Jadowa i Strachówki oraz Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka. Może to być poważne wzmocnienie dla listy tej organizacji.

Mamy zatem trzech kandydatów na burmistrza. Czy to zamknięta lista? Okaże się po północy 17 października. Wtedy upływa termin oficjalnych zgłoszeń kandydatów przez komitety.

fot. Sławomir Klocek na FB

 

namy kolejnego kandydata na burmistrza. To Sławomir Klocek - obecny radny powiatowy  i Burmistrz Tłuszcza w latach 1998-2002. To na razie informacja nieoficjalna, ale sam kandydat jej nie dementuje. Co ciekawe Sławomir Klocek, będący reprezentantem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej wystartuje prawdopodobnie z komitetu połączonych sił Stowarzyszenia "Jeden Powiat" i Centrum Samorządowego "Nasza Gmina" (osoby związane z PSL). Kandydat ma mieć poparcie PO. Sławomir Klocek będzie też startował do Rady Powiatu Wołomińskiego z pierwszego miejsca listy tegoż komitetu. Powyższe jest zapewne efektem ubocznym zmian w okręgach wyborczych w wyborach do Rady Powiatu. Wcześniej z naszej gminy wybieraliśmy trzech radnych powiatowych. Obecnie…

Ocena

Głosy użytkowników: 4.32 ( 3 głosów)
0

Maciej Puławski

Od 2007 roku redaktor naczelny gazety Stacja Tłuszcz. Twórca serwisu internetowego Wybory Samorządowe 2010 w gminie Tłuszcz.

2 komentarzy

 1. Prawda jest taka, że Tłuszcz może nie mieć (w najgorszym wypadku) żadnego radnego powiatowego, a może również (w najlepszym wypadku) mieć 4 radnych powiatowych.
  Ostatecznie zależy to od:
  – sumarycznej liczby głosów sumarycznych poszczególnych komitetów w tych 3 gminach
  – liczby głosów poszczególnych kandydatów komitetów które zdobędą największą liczbę głosów
  – czy kandydaci którzy zdobędą największą liczbę (lub nawet drugie i trzecie miejsce – jeśli zdobędzie taką liczbę głosów że będzie mogła do powiatu wprowadzić 2 lub 3 radnych) nie zrezygnują (bo np zdobędą posadą burmistrza, wiceburmistrza czy wójta ) i wtedy na ich miejsce będzie wchodził kolejny kandydat z ich listy z największą liczbą głosów.

  Najprawdopodobniej mieszkańcy będą raczej głosować na kandydatów swojej gminy, a nie sąsiedniej gminy ze wspólnego okręgu.
  Gmina Tłuszcz ma największą liczbę wyborców i jest duża szansa że nasi kandydaci z poszczególnych list będą mieli największą liczbę głosów.
  Tak więc np jeśli większość mieszkańców Jadowa i Strachówki do powiatu zagłosuje na swoich obecnych wójtów – a Ci zostaną wybrani równocześnie na wójtów – to wtedy jest duża szansa że w Tłuszczu będziemy mieli 4 radnych powiatowych – a nie dwóch jak pesymistycznie pisze autor news;a .

Skomentuj