Z ostatniej chwili

Wieści z kampanii

Wybrano władze Powiatu Wołomińskiego

Kazimierz Rakowski

Podczas sesji Rady Powiatu Wołomińskiego, która odbyła się 22 grudnia 2014 r. wybrano nowe władze. Przewodniczący Rady Powiatu: Janusz Werczynski (Marki) Wiceprzewodniczący: Jerzy Mikulski (Wołomin) i Halina Bonecka (Radzymin) Starosta: Kazimierz Rakowski (Klembów) Wicestarosta: Adam Łossan (Zielonka) Członkowie Zarząd Powiatu: Mariusz Dembiński, Karol Małolepszy i Marta Rajchert fot. FB Arkadiusz Werelich Czytaj dalej »

Wyniki wyborów na burmistrza oraz do Rady Miejskiej

Poniżej prezentujemy Państwu wyniki wyborów sporządzone na podstawie protokołów Komisji Miejskiej w Tłuszczu. Wyniki głosowania na burmistrza: dane ze wszystkich 15 okręgów 1. Paweł Marcin Bednarczyk – 4418 głosów – 55,73% 2. Janusz Tomasz Czarnogórski – 1908 głosów – 24,07% 3. Jacek Balcerak – 862 głosów – 10,87% 4. Sławomir Klocek – 740 głosów – 9,33% Skład Rady Miejskiej w ... Czytaj dalej »

(Nieoficjane) wyniki wyborów

Poniżej prezentujemy Państwu nieoficjalne wyniki wyborów. Jako, że są nieoficjalne nie oznacza to oczywiście, że są wiążące. Będą się być może zmieniać w trakcie nocy wyborczej. Wyniki głosowania na burmistrza: dane ze wszystkich 15 okręgów 1. Paweł Marcin Bednarczyk – 4427 głosów – 55,76% 2. Janusz Tomasz Czarnogórski – 1907 głosów – 24,02% 3. Jacek Balcerak – 866 głosów – ... Czytaj dalej »

Jak głosować?

Lokale wyborcze są czynne od godz. 7 do godz. 21. W wyborach do rady miejskiej mamy w tym roku pierwszy raz okręgi jednomandatowe. To zmiana istotna dla mieszkańców miasta, gdzie wcześniej mieliśmy po trzy okręgi z dwoma mandatami radnych a obecnie jest sześć okręgów, w których wybierzemy po jednym radnym. Oznacza to, że oddajmy swój głos tylko na jednego kandydata ... Czytaj dalej »

Wielka Debata Przedwyborcza – wideo

DSC09747

W piątek o godz. 18.30 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji (sala widowiskowa) w Tłuszczu odbyła się publiczna debata z kandydatami na burmistrza. Na debatę przybyło dwóch z czterech startujących kandydatów. Na zaproszenie odpowiedzieli Jacek Balcerak i Janusz Tomasz Czarnogórski. Szkoda, że w tym samym czasie zorganizowano otwarcie hali sportowej. W każdym razie termin debaty był znany i przekazany kandydatom ... Czytaj dalej »

[aktualizacja] Czarnogórski vs. Bednarczyk – proces w trybie wyborczym?

sprawa_wyborcza

[aktualizacja 14.11.2014 r. godz. 14.40] Przed chwilą dowiedzieliśmy się w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga, że owszem, do Sądu wpłynął wniosek Janusza Tomasza Czarnogórskiego. Wydano jednak zarządzenie o zwrocie pozwu. Oznacza to, że rozprawa na razie się nie odbędzie. [wcześniejsze informacje] Wg informacji podanych przez Kurier Lokalny kandydat na burmistrza Janusz Tomasz Czarnogórski złożył wniosek o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym przeciwko ... Czytaj dalej »

Wielka Debata Przedwyborcza

slider_debata

W piątek o godz. 18.30 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji (sala widowiskowa) w Tłuszczu publiczna debata z kandydatami na burmistrza. Serdecznie zapraszamy! OGLĄDAJ DEBATĘ NA NASZEJ STRONIE – TU (KLIK!) Debata będzie moderowana i prowadzona przez dziennikarzy prasy lokalnej (Stacja Tłuszcz). Planujemy także transmitowanie jej „na żywo” na stronie wybory2014.stacja-tluszcz.pl. Przed godziną 18.30 pojawi się odpowiednie okienko. Jednak ze ... Czytaj dalej »

Kandydacie, kandydatko – wypełnij ankietę

fot. Oberazzi (CC BY-NC-SA 2.0)

Przygotowaliśmy zestaw pytań do kandydatów na radnych rady miejskiej i na stanowisko burmistrza zapraszamy do zapoznania się z ankietami i ich wypełnienia. ANKIETY DLA KANDYDATÓW I KANDYDATEK Po wypełnieniu i przesłaniu do nas na adres redakcja@stacja-tluszcz.pl ankiety zostaną opublikowane na tej stronie internetowej. fot. Oberazzi (CC BY-NC-SA 2.0) Czytaj dalej »

V debata – kierunki rozwoju gminy – wideo

IMG_8388

6 listopada 2014 r. odbyła się V debata wyborcza z kandydatami na Burmistrza Tłuszcza. W spotkaniu wzięli udział: Jacek Balcerak, Sławomir Klocek. Udziału w debacie odmówił obecny burmistrz Paweł Bednarczyk. Szczegóły można poznać w tym wpisie. Radny powiatowy Janusz Tomasz Czarnogórski przeprosił za swoją nieobecność spowodowaną koniecznością odbycia ważnego spotkania. Debatę prowadzili Łukasz Frelek i Maciej Puławski. Realizatorzy debaty: Paweł Kowalik, ... Czytaj dalej »