Z ostatniej chwili
Zapraszamy na I debatę!

Zapraszamy na I debatę!

2 października 2014 r. o godz. 20.15 odbędzie się pierwsza debata z kandydatami na burmistrza Tłuszcza Spotkanie odbędzie się bez publiczności i będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Swoją obecność potwierdziło trzech kandydatów: Sławomir Klocek, Jacek Balcerak i Janusz Tomasz Czarnogórski (kolejność wg potwierdzeń).

Obecny burmistrz Paweł Bednarczyk odmówił udziału w debatach i skierował do nas następującą odpowiedź:

Szanowny Panie Redaktorze,
Bardzo dziękuję za propozycję uczestniczenia w debatach przedwyborczych, organizowanych przez stowarzyszenie „KASTOR”. Jak zapewne Pan pamięta, przed poprzednimi wyborami brałem udział w takich debatach.

Uważam że były bardzo pożyteczne, bo pozwoliły naszej gminnej społeczności zapoznać się w sposób obiektywny z programami startujących w wyborach kandydatów. Ponadto, moim zdaniem, stowarzyszenie „KASTOR” jak i gazeta „Stacja Tłuszcz” przygotowały i przedstawiły ówczesny cykl debat w sposób rzetelny i bezstronny.

Obecnie sytuacja jest diametralnie różna. Jednym z kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza jest Pan Jacek Balcerak, pracownik stowarzyszenia „KASTOR”. Stowarzyszenia. które będzie przygotowywać te debaty. W związku z tym można domniemywać że cykl proponowanych przez Pana debat będzie częścią kampanii wyborczej Pana Balceraka i będą tak przygotowane że mogą nie pozwolić pozostałym kandydatom przedstawić w sposób rzeczywisty i rzetelny swoich programów wyborczych.

Dlatego jestem zmuszony odmówić udziału w tych debatach. Będę zobowiązany jeśli zechce Pan umieścić moje wyjaśnienie na łamach swojej gazety.

Z poważaniem
Paweł Bednarczyk

MACIEJ PUŁAWSKI: Komentując odpowiedź burmistrza Pawła Bednarczyka – owszem – pan Jacek Balcerak jest pracownikiem Stowarzyszenia Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju. Debaty zostaną zorganizowane przez redakcję gazety „Stacja Tłuszcz” (a nie przez stowarzyszenie) oraz jak zawsze będą przygotowywane bezstronnie i rzetelnie. Pracuje nad nimi zespół ludzi, będzie je prowadziło dwóch moderatorów, z których jeden nie zna i nigdy nie znał pana Jacka Balceraka.

Gdybyśmy mieli uniemożliwiać kandydatom przedstawienie swoich programów, to po co byśmy w ogóle ich zapraszali?

Szkoda, że urzędujący burmistrz, po czterech latach spotkań z Mieszkańcami i zarządzania gminą, z obawy przed własnymi, cytuję „domniemaniami”, rezygnuje na własne życzenie z możliwości zaprezentowania Mieszkańcom swojego programu oraz dyskusji na sprawy ważne dla naszej Gminy.

W każdym razie nasze zaproszenie pozostaje otwarte i aktualne. Mam nadzieję, że burmistrz Paweł Bednarczyk zmieni zdanie i przystąpi do cyklu debat w późniejszym momencie (pod warunkiem poinformowania nas o tym fakcie co najmniej 7 dni przed debatą – jest to wymagane ze względów technicznych – m.in. odpowiedni mikser dźwięku, liczba mikrofonów i aranżacja przestrzeni). Naprawdę nie ma się czego bać Panie Burmistrzu, zwłaszcza że szersza debata dotycząca problemów naszej Gminy i Mieszkańców jest bardzo potrzebna. Jeśli zmieni Pan zdanie, to serdecznie zapraszamy.

Maciej Puławski

Od 2007 roku redaktor naczelny gazety Stacja Tłuszcz. Twórca serwisu internetowego Wybory Samorządowe 2010 w gminie Tłuszcz.

3 komentarzy

 1. Tchórz !
  W debatach 4 lata temu jako niezależny dziennikach występowała Pani Emila – która przed i po wyborach była mocno związana z Gminą. Po wyborach była praktycznie prawą ręką burmistrza !

 2. Nie można od razu określać Tchórzem kogoś, kto w swojej kadencji zrobił dla Gminy myślę, że więcej niż poprzedni Burmistrzowie razem wzięci.
  Pan Paweł ma rację poniekąd, odmawiając debaty. Nie da się ukryć, że Pan Balcerak jest kandydatem promowanym przez Państwa Puławskich, na pewno nie bez ukrytych planów co do współpracy. Owszem nie możemy z góry stwierdzić, iż debata będzie nakierowana na osobę Pana Jacka Balceraka by ukazać jak wielkie ma chęci do zmian, jednak należy brać poprawkę na to, że chęci to nie wszystko, a zarządzanie gminą to nie doradztwo chociaż też się z tym wiąże… Jednak na pewno, czego nie da się ukryć, będzie to dla P. Balceraka część kampanii wyborczej. Analizując dokonania poprzednich Rządzących niestety nie wiele można znaleźć inwestycji dla ludzi mieszkających. Raczej więcej było niedomówień i nieporozumień, bezpodstawnie wydanych pieniędzy, natomiast w samym mieście zmiany były wręcz nikłe. Obecnie przez 4 lata rządów Burmistrza Bednarczyka zmieniło się wiele. Wystarczy przejść przez miasto by zobaczyć jak jest teraz zadbane, ponad to inwestycje takie jak hala sportowa czy SUW Kozły, modernizacja oczyszczalni oraz nowe nitki wodociągowe są naocznym dowodem na to , że jednak coś się zaczęło zmieniać na lepsze. Powstało wiele placów zabaw dla dzieci, oraz nowość KINO za Rogiem również wróciło do łask po latach. To wszystko było na bieżąco opisywane na łamach gazet jak też stronach internetowych. Myślę , że sam fakt tych zmian da ludziom wiele do myślenia. Na wielkie zmiany potrzeba czasu a 4 lata to stosunkowo krótki czas by zrobić miasto na wzór np. Grodziska Maz. Ale uważam, że to ludzie zdecydują jakiego Burmistrza wybrać niezależnie od obietnic kandydatów. Cóż, kierując się hasłami kandydatów , jako mieszkańcy musimy oceniać czyny nie obietnice.

 3. mieszkanko1 – skoro już się podjęłaś bycia adwokatem – zapraszamy jutro na debatę !
  Zawsze wiedziałem ze B. nie ma jaj !
  A może niech przyśle niezależną dziennikarkę – Panią EMILE
  Jakoś jej niezależność 4 lata temu mieszkanka przemilczała – trzymając się sztywno wymyślonego stanowiska „partyjnego” .

Skomentuj