Z ostatniej chwili

Jak głosować?

Lokale wyborcze są czynne od godz. 7 do godz. 21.

W wyborach do rady miejskiej mamy w tym roku pierwszy raz okręgi jednomandatowe. To zmiana istotna dla mieszkańców miasta, gdzie wcześniej mieliśmy po trzy okręgi z dwoma mandatami radnych a obecnie jest sześć okręgów, w których wybierzemy po jednym radnym. Oznacza to, że oddajmy swój głos tylko na jednego kandydata – stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok jego nazwiska.

W wyborach burmistrza głosować można na jednego kandydata, stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata, na którego wyborca głosuje. Postawienie znaku „x” w więcej niż jednej kratce lub brak znaku „x” w kratce powoduje nieważność głosu.

Wyborach do Rady Powiatu Wołomińskiego i w wyborach do sejmiku głosować można tylko na jedną listę, stawiając znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu.

Postawienie znaku „x” w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list lub brak znaku „x” w kratce powoduje nieważność głosu.

Maciej Puławski

Od 2007 roku redaktor naczelny gazety Stacja Tłuszcz. Twórca serwisu internetowego Wybory Samorządowe 2010 w gminie Tłuszcz.

Skomentuj