Z ostatniej chwili

Opinie

Rób dobrze, albo wcale

Clipboard01

Takie zdanie możnaby skierować do Janusza Tomasza Czarnogórskiego po obejrzeniu jego spotów na YouTubie. Mówiąc krótko: Nie jest dobrze i naprawdę niewiele zabrakło, by było lepiej. I choć, pamiętam że sam pisałem o kampanii w internecie: Najmniejszą liczbę głosów zdobędzie kandydat, który swoją kampanię oprze tylko na internecie, nie wychodząc bezpośrednio do wyborców, to pozwolę sobie na te spoty rzucić ... Czytaj dalej »

Kto z obecnych radnych na pewno nie wygra wyborów?

sesja_rady

Odpowiedź na to pytanie w obecnej chwili wydaje się być wróżeniem z fusów, ale zastanówmy się jednak czy aby do końca. Wiemy na pewno jedno: na liście zarejestrowanych kandydatów na radnych nie ma pięciu osób, które obecnie zasiadają w Radzie Miejskiej. Oznacza to, że zmieni się minimum 1/3 składu rady. Przypomnijmy – w roku 2010 wybraliśmy aż ośmiu nowych radnych. ... Czytaj dalej »

Dobra passa?

Wheel of fortune

Czy seria korzystnych dla oponentów obecnego burmistrza decyzji i działań wróży powodzenie w wyborach, czy wręcz przeciwnie? Pewne rzeczy mogą przejść niepostrzeżenie. Są niezauważalne, niedostrzegalne i w sumie nieistotne. Jak chociażby wiadomość, że Przewodniczącym Miejskiej Komisji Wyborczej został pan Tomasz Kujawa. Na pierwszy rzut oka – normalna sprawa. Jednak pan Kujawa był delegowany do pracy w komisji przez komitet Prawo ... Czytaj dalej »

Zarejestrowali, to zarejestowali. Na cóż drążyć temat?

Autor: UkraineToday, udostępnione w domenie publicznej

We wtorek Tłuszcz obiegła informacja, o rejestracji dwóch komitetów wyborczych o łudząco podobnych nazwach. Pozwolę sobie jednak zapytać – no i co z tego? Komitety w „aferze” mamy dwa: Razem dla Gminy Tłuszcz (pełnomocnik Zofia Malinowska) i Razem dla Tłuszcza (pełnomocnik Zdzisław Bednarczyk). Kiedy sytuacja wyszła na jaw, mogliśmy przeczytać sporo negatywnych komentarzy. Przykładem niech będzie komentarz na facebookowm profilu ... Czytaj dalej »

Bez (własnej) gazety nie ma zwycięstwa?

Kurier Lokalny

Najwyraźniej tak uważają samorządowcy i kandydaci na radnych i burmistrzów. Własna gazeta to pełna kontrola nad treścią przekazu. Czy kandydaci obawiają się braku bezstronności i rzetelności dziennikarzy czy też boją się subiektywnego, a czasem krytycznego dziennikarskiego spojrzenia na własne działania? W sąsiednich gminach samorządy wydają swoje „informatory”. Gminy: Jadów, Strachówka, Poświętne i Klembów co miesiąc lub raz na kwartał zasypują ... Czytaj dalej »

„Nie będę kandydował na burmistrza”. Może to i lepiej.

Robert Szydlik

Robert Szydlik oficjalnie potwierdził, że nie zamierza w tym roku kandydować na burmistrza. To, wbrew opiniom wielu internautów może być dobra decyzja. Zwłaszcza dla gminy. Decyzja ta wywołała sporą liczbę negatywnych reakcji. Na facebookowym profilu „Stacji Tłuszcz” pojawiały się głosy, że „to był jedyny sensowny kandydat”. Podobne głosy można usłyszeć “na mieście”, o czym mówi sam kandydat. Decyzja o kandydowaniu ... Czytaj dalej »

Wieczny kandydat

P1100849

Sławomir Klocek – bo o nim mowa, ubiega się o stanowisko burmistrza już po raz czwarty. Niezrażony poprzednimi niepowodzeniami dzielnie dąży do władzy. Efekty tych działań są jednak niewielkie. Od najlepszego wyniku, jaki uzyskał w 2002 roku (II tura, 2730 głosów) jest tylko gorzej. W kolejnych wyborach w 2006 roku głosów już 2251. W tych, które odbyły się w 2010 ... Czytaj dalej »

Kto na pewno nie wygra wyborów?

Grafika z serwisu Unsplash.com na licencji CC Zero

Z każdym dniem ujawniają się kolejni kandydaci w wyborach samorządowych. Czy już dziś można przewidzieć zwycięzcę? Bez konsultacji z wróżbitą Maciejem – raczej nie. Można jednak, nawet bez robienia sobie herbaty (w celu zdobycia fusów) powiedzieć kto wyborów na pewno nie wygra. Najmniejszą liczbę głosów zdobędzie kandydat, który swoją kampanię oprze tylko na internecie, nie wychodząc bezpośrednio do wyborców. I ... Czytaj dalej »